Líbí se vám představa, že budete trávit čas v mobilním domě? Nemusíte v něm bydlet natrvalo, ale třeba jen od jara do podzimu, kdy je venku krásně teploučko. Nebo jen o víkendech, kdy jedete na vlastní zahrádku a mobilní dům, by vám tam vytvořil krásné a hlavně pohodlné zázemí. Postavili byste si k němu terasu, nebo pergolu. Anebo jste podnikatel a hledáte čím nahradit stávající chatky ve vašem kempu, které se za pár chvil rozpadnou. Mobilní dům, nebo lépe domky, by byly dobrou náhradou. Co myslíte?
To jsou různé formy využívání. Jenže si uvědomíte, že každá sranda něco stojí. A vůbec, kolik stojí takový velice levný mobilní dům?
Opravdu levné mobilní domy dnes pořídíte v ceně kolem 150 tisíc korun. Nečekejte ale nějaký naleštěný, moderně vybavený dům. Bude mít jistě své mouchy. Určitě totiž půjde o dům, který je již nějaký ten rok užívaný. A tato skutečnost se na něm musela zákonitě projevit. Vzhledem k jeho stáří, je také nutno počítat, že styl vybavení i jeho provedení, nejsou výkřikem nějaké bouřlivé moderny.
Ale to jsou snad jediné mínusy. Navíc, tyto mínusy můžete využít, a překlopit je na plusy. Co tím myslím?
Tyto levné mobilní domky dostanete většinou jen v základní výbavě. To znamená, že v nich je vše jak má být, ale chybí nábytek. Což u starších mobilních domů dovezených například z Holandska není žádná škoda. Představa o zařizování interiérů v Holandsku je na hony vzdálená tomu, co je přijatelné pro oko našince.
Než ale přistoupíte k zařizování interiéru, můžete si klasickým způsobem vymalovat podle svých představ. Také můžete provést jisté úpravy, které se týkají zařizovacích předmětů. Osobně bych vyměnil vodovodní baterie, jak v koupelně, tak v kuchyni. Určitě by bylo na zvážení, zda nevyměnit i varnou desku, pečící troubu, nebo neobětovat jednu ze skříněk na instalování myčky na nádobí.