Odborníci na zdravou výživu se shodují na tom, že rostlinné oleje lisované za studena jsou těmi nejzdravějšími tuky, které lidský organismus může přijímat. Do této kategorie patří i olej lisovaný z plodů olivovníku a mezi středomořskými národy je považován za to nejlepší, co jim tamní příroda pro konzumaci rostlinných tuků poskytuje. Olivový olej se tak ocitá na talířích a v miskách v podobě zeleninových salátů, těstovin na sto způsobů a hodí se i pro smažení či zapékání. Využití v kuchyni však není jedinou volbou, co třeba kvalitní, za studena lisovaný olivový olej na vlasy?
Ještě jednou zdůrazňujeme, že jakákoli další využití olivového oleje by měla být podmíněna jeho zpracováním a výchozí surovinou, jinými slovy tepelná úprava, rafinace, olej z pokrutin a pochybný původ pěstovaných olivovníků vám bude spíše na obtíž, než ku prospěchu.
Olej na vlasy – vlasy čerpají výživu především z pokožky a případně z vlasových balzámů. Olivový olej je dokáže výborně zastoupit a možná je i svým složením předčí. Pokud se jedná o BIO zdroj v panenské kvalitě, nenajdete v něm žádné nežádoucí chemikálie.
Olej pro masáže – že se využívá olivový olej pro sportovní a relaxační masáže, je známo již dlouho, a někteří maséři žádné jiné „mazadlo“ nechtějí. Masáže můžete provozovat i doma, například mezi partnery a rodiči s dětmi. Zkuste k masérským technikám zařadit i reflexní masáže chodidel, jsou nesmírně účinné, mnohdy účinnější, než kterýkoli jiný způsob.
Opalovací krém – pokud to se sluněním nepřeháníte a vystavujete se slunci v rozumné míře, olivový olej podpoří tvorbu vitamínu D a podpoří hydrataci. Neobsahuje sice žádný ochranný UV faktor, ale při rozumném slunění jej vlastně ani nepotřebujete.
Saponáty, popáleniny, opruzeniny, dekubity – s tím vším si dokáže olej z oliv výborně poradit, protože pokožku hydratuje a současně vyživuje mnoha minerály, stopovými prvky a vitamíny.